Před 2 lety Napsal: keks kategorie: Novinky

Brečící úsek:

Řekli jsme, že zkusíme udělat alespoň jedno video měsíčně... no opět se nám to nepovedlo. Tentokrát ale proto, že jsme si na chvilku odskočili od našeho videa a připravili další kompletní video na akci Cinetube. Už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsme stihli vytvořit nějaký video tak rychle :D ale ten trik je v tom že se celé video odehrává jenom v jedný místnosti a tak jsme nemuseli kreslit hodně pozadí, i tak jsme se na videu vyblbnuli. Pokud nebudete na Cinetube, na video se můžete podívat v květnu na našem Youtube kanále. A bude to psycho. My jako hosté na Cinetube nebudeme, bude tam pouze naše video.


Adobe Flash končí:

Vy co nás sledujete delší dobu, nebo se zajímáte o animaci určitě víte, že jsme vždycky na animaci používali Adobe Flash. Možná jste si už sami všimli, že různé stránky postupně přestávají Flash podporovat a přechází na HTML5 a Flash postupně mizí z internetu.

Adobe se rozhodlo ukončit Flash, což je ale ve výsledku dobrá zpráva.


Adobe Animate CC ( Původně jako Adobe flash )

Adobe Flash byl přejmenován na Animate a jeho vývoj se nyní bude zaměřovat mnohem více na animaci a po stránce, která je zajímavá hlavně pro umělce, jako jsme třeba i my. Což je samozřejmně pro nás skvělá zpráva. V této první verzi už přibylo docela hodně zajímavých funkcí. Ještě jsme na Animate nepřešli, ale plánujeme to v blízké době.


Naše trička:

Rozhodli jsme se, že bychom chtěli prodávat naše trička. Máme už sice vymyšlený design, ale zatím se nám ještě nepodařilo domluvit samotný prodej. Každopádně doufáme, že o ně bude zájem :D budeme o tom dělat ještě samostatné video a budeme vás informovat, jak se to vyvíjí.
Před 2 lety Napsal: patrik kategorie: Články

Mnoho z vás se možná ptá proč další díl 10 days vyšel s takovým opožděním, proto jsme se rozhodli sepsat takovej článek o tvorbě třetího dílu a shrnout její průběh. Jak sami tušíte plánem bylo naanimovat další pokračovaní během léta. Nejdřív jsme dělali video Minecraft, pak GTA5 animated a v druhé půlce letních prázdnin jsme se pustili i do tvorby 10 days. Oproti běžnému způsobu tvorby se tady vyskytlo pár rozdílu.


Videa vždycky tvoříme dvěma způsoby, buď odešleme scénář pro dabing do Fénixu a animace děláme až podle finálního dabingu a nebo všechny postavy dabuje Keks a potom posíláme na dabing až hotové video, podle kterého se to nadabuje aby dabing seděl postavám do úst.

My už jsme zvyklý, ale zní to divně, když všechny postavy mluví jeden člověk :D

U 3. dílu 10 days jsme právě tvořili tímto způsobem, většinou totiž nechceme čekat abychom mohli animovat a tak to děláme právě takto.

Bohužel občas se stane, že některý dabéři už nedabují, jako se to stalo právě teď a museli jsme přeobsadit postavu Lenky. I tak máme ale pocit, že nová dabérka je skvělá a má i podobný hlas jako ta původní... ono stejně, kdo si toho všimne po jedenácti měsících.. :D Zase kdybychom to stíhali rychleji, tak bychom to měli ještě s původní dabérkou...


Co se týče zajímavostí, tak třeba v původní verzi konce mněl Tomáš usnout při ohni a až pak se mněli objevit zombíci. To by možná dodalo napínavější konec, ale zase nám to nesedělo k charakteru Tomáše. Další změnou bylo to, že vědkyni dochází benzín, takže jak asi tušíte odteď v dalších epizodách bude cestovat bez auta stejně jako naše parta. A kdo ví možná se někdy i potkají.


Víme, že epizody vydáváme ve velikých odstupech proto se odteď budeme usilovat o zrychlení tvorby a dokončení týhle série. Celkově bude mít 10 days 10 dní, což není až tak moc pokud bychom zvládali vydat epizodu jednou za 2-3 měsícě. Takže v nejbližších dnech se pustíme do tvorby a budeme vás průběžne informovat.  

Před 2 lety Napsal: keks kategorie: Články
S Patrikem jsme začali pracovat na novém videu, společně. Už to totiž jsou skoro 2 roky, co jsme společně pořádně nevytvořili žádné video. Videa sice vycházela po celou dobu, ale vetšinou jsme na nich pracovali odděleně. Poslední video, co jsme tak společně vytvořili budou Vánoční trencle, což je Vánoční video pro rok 2013.

Poslední rok a půl jsme totiž byli časově vytížený všemožnými projekty, ale teď jsme si vzali od všeho volno a připravujeme nové video. Chtěli jsme zároveň zkusit něco nového a tak poprvé na našem kanále ( tuším, že poprvé ) se můžete těšit na sci-fi video,  o cestování v čase. Náš hlavní problém je, že neumíme psát krátké scénáře a vždycky se nám videa hrozně protáhnou :D Tak snad tentokrát se vejdeme do 3 - 4 minut, což je podle nás ideální délka na video. No scénář má 3 stránky, to už závání aspoň 5 minutama, ale uvidíme jak to dopadne. :D

Zatím jsme tedy ve fází scénáře, ale 3. epizoda 10 DAYS je už hotová a nyní už jenom pracujeme na dabingu, takže do konce měsíce jí určitě můžete očekávat na našem Youtube. Video o cestování v čase snad potom do 2 měsíců.

Akorát jsem dneska přemýšlel, že už je to devátý rok, co animujeme videa. Sakra, hrozně to letí, připadám si staře :D No těším se co přinese rok 2016, tak snad nás budete i nadále sledovat :)
Další rok uběhl jako voda a jelikož už nesetihneme naanimovat další video rozhodli jsme se, že letos zkusíme napsat menší článek - takové zhodnocení roku.

Začalo to všechno hezky už v lednu jsme prišli s novým projektem 10 Days, který mněl pozitivní ohlasy. Pak jsme udělali i video z tvorby, timelapse, hodinovou challenge, Minecraft a podobně. Takže dalo by se říct, že letos jsme zkoušeli jenom nový věci. Zameřili jsme se na kratší videa do 5 minut, které bychom zvládli v kratší době, aby tak kanál mohl být časteji aktualizovaný. První půlrok se nám to celkem dařilo, vycházelo jedno video měsíčně, někdy i víc, ale pak v druhé části roku po prazdninách jsme nějak nedokázali žádne video dotáhnout do konce. Čas ubíhal moc rychle, mněli jsme školu, práci a na animaci zůstal čas jenom o víkendech.

Neznamená to, že bysme neanimovali tolik jako v minulosti. Pořád nás to hrozně baví a je to náš koníček, problémem je akorát ten čas. Chtěli bychom udělat nové díly Týmu GAMA, Nolsidoru, další Vánoční video a mnoho dalšího, akorát se to nedá stihnout všechno. Ale zase jsme tento rok dosahovali rekordní sledovanosti!

Každopádně budeme dál pokračovat v tvorbě. I v novém roce přineseme nová videa a budeme o tom informovat či už tady na blogu, a nebo na FB stránce. Doufáme, že jste si tenhle rok užili jako my a ten další bude ješte lepší! :)

Jako bonus přidáváme 20 faktů o nás ( 25 fakt nešlo vymyslet ):

1. Inspirací pro nás byl amatérský seriál Srandovi.
2. Animovat jsme začali v roce 2008 a Madmen pictures jsme společně vytvořili v roce 2010.
3. Flash se přejmenoval na animate CC a bude se nyní více zaměřovat na animace.
4. Pa3k17 dělá všehcny kresby na PC jenom s myší. Keks má tablet.
5. Tým GAMA byl vymyšlenej za jeden den.
6. Vytvořeni videa trvá zhruba 1-3 měsíce.
7. Za první rok na youtube jsme dosáhli 55 odběratelů.
8. V současné době už máme více jak 56, ale přesný počet není důležitý.
9. Mezi naše oblíbené seriály patří Breaking bad, Prison break, Californication, Game of thrones.
10. Oblíbené hry: Last of us, Life is strange, série Polda, adventury s Českým dabingem.
11. Pa3k17 je ze Slovenska, Keks z Česka.
12. Keks hledá holku.
13. Spolupracujeme s Fenix ProDabing.
14. Při tvorbě scénáře si vytvoříme základní kostru a potom samotný scénář píšeme až za běhu.
15. Pa3k17 pracuje v tichu a Keks zásadně při hudbě.
16. Spolupracovali jsme již s několika youtubery.
17. Dělali jsme tradiční Vánoční videa, už neděláme. Dělali jsme tradiční týdenní videa, už neděláme.
18. Máme rádi zimu, sníh a hory.
19. Několik videí jsme nikdy nedokončili a nezveřejnili a ani nezveřejníme.
20. Přejeme vám hezké Vánoční svátky a hlavně pohodu do novýho roku. :)
Před 2 lety Napsal: keks kategorie: Novinky
Nové video! Minecraft?
Chtěli jsme zkusit zase něco trochu nového a Minecraft máme rádi, tak jsme se rozhodli udělat takovej menší sketch. Steve, Randy a Creeper najdou diamant, jak to dopadne se můžete podívat ve videu.


Měli jsme plány, že budeme psát články a že tenhle blog bude aspoň trochu žít... bohužel nějak zatím nemáme o čem psát, takže asi z toho nakonec nic nebude :D
<
2
3
>