Před 1 rokem Napsal: keks kategorie: Články
Nedávno jsme psali článek o renderování videa v programu Swivel, jelikož samotný Adobe Flash měl s renderováním problémy a většina videí se sekala. To ale změnil program Adobe Media Encoder CC. Jediná jeho nevýhoda je, že budete potřebovat více volného místa na vašem disku, protože videa se nejprve z Adobe Animatu exportují do formátu .MOV a ty potom konvertujete do formátu do kterého chcete. Narozdíl od Swivelu, který konvertuje přímo z .swf formátu.
S nejnovějšími aktualizacemi programu Adobe Animate přicházejí také nové funkce, které Swivel neumí zpracovat - jako nově vestavěná kamera. Swivel si taky neporadí s animacemi vytvořené pomocí Action scriptu. Proto doporučuji přejít na Media Encoder.

Pořád zůstává že animovat můžete na plátno v jakékoliv velikosti, stačí jen aby mělo stejný poměr stran. Stejně jako při exportu ve Swivelu, kde jste si mohli zvolit rozlišení videa si můžete zvolit rozlišení videa i při exportu videa pro Media Encoder. Konvertovat nemusíte jen videa z programů od Adobe ale všechna videa.A jaké je vhodné nastavení pro export videa v Media Encoderu?
Doporučujeme vám:
Kontejner:  MP4,
Fps: 25, 30, 50 a nebo 60 ( My používáme 25fps ),
Audio: AAC 320 - 384 kb/s,
Video: H.264,
Video bitrate: 8Mb/s do 30fps, 12Mb/s do 60fps,
Rozlišení: 1920x1080

Přečtěte si také doporučené nastavení od Youtube.
Před 1 rokem Napsal: keks kategorie: Novinky
Co se změnilo?
Sakra to už je to 7 měsíců od posledního příspěvku? No, je načase napsat nějakou tu aktualizaci. Takže co z novinek #2 vlastně vyšlo? Sériím se věnujeme více, psychootec má na plánu ještě třetí epizodu a u 10DAYS jsme trochu zrychlili tempo a trička totálně pohořela a tak se pojďme všichni tvářit, že se to nikdy nestalo.

Zase jsme trochu pozměnili web, snad se nám to opět podařilo trochu vylepšit. Místo chatu jsme přidali stránku komunita, na které kromě horlivé diskuze můžete vidět co připravujeme, kde máte po ruce F.A.Q a taky jsme doplnili naše doporučení na animace, seriály, hry a podobně. Takže určitě mrkněte tam :)

Vánoční videa:
Byla to naše každoroční klasika, kdy jsme na každé Vánoce zveřejňovali Vánoční videa. No jak tak koukám, poslední Vánoční video bylo Vánoční trencle z roku 2013, poslední dva roky žádné nebylo. Otázka je zda vám to chybí? Klidně nám dejte vědět do komentářů. Co se týče mě, tak radši se popravdě věnuji klasickým videím. Kdyžtak aspoň připravíme kratší Vánoční vine.

Co plánujeme:
Zatím není jistý zda to vyjde, ale připravujeme novou sérii a fakt se na to těšíme, ale protože to zatím není jistý nebudeme vám prozrazovat o co půjde. Pokud to ale vyjde první epizodu byste mohli vidět už někdy na začátku nového roku.

Každopádně musím říct, že rok 2016 byl úspěšný a když se to povede, tak přichystáme ještě takové vyhodnocovací video.
Doufáme, že s námi zůstanete i v roce 2017, ve kterém se opět budeme snažit vykouzlit vám úsměv na tváři aspoň jednou měsíčně. See you bitches.

PS: Jaké video se vám od nás nejvíc líbilo v tomhle roce?
PPS: Jakou challenge byste chtěli vidět v příštím roce?
PPPS: Jak je?
Před 2 lety Napsal: keks kategorie: Novinky

Jim vs. smůla

Vydali jsme nové příběhové video Jim vs. smůla společně s making of videem. Pokud jste ho náhodou ještě neviděli, můžete se podívat zde.


Letní Cinetube

Po jarním CineTube jsme dostali možnost zúčastnit se i toho letního. Naše video Uvítací výslech mělo super reakce ( kdo neviděl, zde je odkaz ) a my jsme se spontánně rozhodli, že uděláme i pokračování. Nechceme prozrazovat žádný děj, ale můžete se těšit na návrat stejných postav, hlavně na psycho otce.

Více info o letním CineTube naleznete zde.


Trička

Byli tu lidi, co celkem kriticky odhadovali kolik prodáme triček, byly tu tipy jako 3 trička a podobně, ale my můžeme s klidem říct, že se všichni mýlili. Neprodali jsme totiž ani jedno tričko. Pokud byste náhodou měli o tričko zájem, zde je odkaz.


10 Days

Momentálně bohužel celá tvorba stojí, jelikož nemáme vůbec čas, ale jakmile Patrik dodělá školu, začneme naplno s tvorbou, takže epizoda by mohla vyjít i někdy kolem června. Našim cílem je teď vydávat další epizody s co nejmenším odstupem, aby jsme sérii skutečně nedokončili až v roce 2020. Jak už z názvu vypovídá, série bude mít 10 epizod.


Nový koncept

Vždycky jsme měli rozběhlé nějaké série, ale převážně jsme se vždy věnovali samostatným videím, teď bychom rádi přešli na nový koncept, kdy budeme vydávat převážně jenom série a samostatná videa budou vycházet jenom občasně.
Před 2 lety Napsal: patrik kategorie: Články

V posledních videích jsme začali renderovat videa do Full HD rozlišení (1920x1080). Chtěli jsme to tak dělat už delší dobu, ale všechny animace bychom museli předělávat a celkově jsme už byli zvyklí na naší klasiku 720p. A taky animování rovnou do Full HD je náročnější na počítač. ( Který jsme ještě do nedávna měli dost shitty ). Je potřeba zdůraznit, že máme na mysli render mimo Flash, jelikož samotný Flash se na render samotných animací neukázal jako dostatečný a proto vždy exportujeme .swf soubory, které potom převádíme do videa. Například přes After effect.


Jsou dvě možnosti jak renderovat do 1080p, ale přitom animovat na plátno v 720p. První je, že animujete v 720p a když je animace hotová Flash nabízí možnost změnit rozlišení plátna bez toho abyste museli nastavovat zvlášť každý symbol. To uděláte tak, že v okně Document properties, buď pod Modify - Document, nebo v panelu Properties kliknete na ikonu klíče. Pak si nastavíte hodnoty na rozlišení 1920x1080 a zaškrtnete možnost Scale content with stage. Tak se vám celej dokument změní včetně grafilky. A pak už můžete pokračovat v renderu v jakém jste zvyklí.
Druhou možností, kterou využíváme i my je program Swivel od Newsground. Ten můžete zadarmo stáhnout tady. Jedná se o software který vám dokáže .swf překonvertovat do různých formátů videa, klidně i s vetším ( nebo i menším ) rozlišením bez ztráty kvality. Render je možná trochu delší, ale stojí to zato. Tady máte ještě obrázky nastavení, tak jak renderujeme ve Swivelu my.
Co se týče zvuku ten doporučujeme dosadit zvlášť pak ve stříhacím programu, protože zvuk Flash udělá docela plechovej. Pokud máte nějaké otázky ohledně renderu videa, ozvěte se do komentářů.

Před 2 lety Napsal: keks kategorie: Novinky

Brečící úsek:

Řekli jsme, že zkusíme udělat alespoň jedno video měsíčně... no opět se nám to nepovedlo. Tentokrát ale proto, že jsme si na chvilku odskočili od našeho videa a připravili další kompletní video na akci Cinetube. Už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsme stihli vytvořit nějaký video tak rychle :D ale ten trik je v tom že se celé video odehrává jenom v jedný místnosti a tak jsme nemuseli kreslit hodně pozadí, i tak jsme se na videu vyblbnuli. Pokud nebudete na Cinetube, na video se můžete podívat v květnu na našem Youtube kanále. A bude to psycho. My jako hosté na Cinetube nebudeme, bude tam pouze naše video.


Adobe Flash končí:

Vy co nás sledujete delší dobu, nebo se zajímáte o animaci určitě víte, že jsme vždycky na animaci používali Adobe Flash. Možná jste si už sami všimli, že různé stránky postupně přestávají Flash podporovat a přechází na HTML5 a Flash postupně mizí z internetu.

Adobe se rozhodlo ukončit Flash, což je ale ve výsledku dobrá zpráva.


Adobe Animate CC ( Původně jako Adobe flash )

Adobe Flash byl přejmenován na Animate a jeho vývoj se nyní bude zaměřovat mnohem více na animaci a po stránce, která je zajímavá hlavně pro umělce, jako jsme třeba i my. Což je samozřejmně pro nás skvělá zpráva. V této první verzi už přibylo docela hodně zajímavých funkcí. Ještě jsme na Animate nepřešli, ale plánujeme to v blízké době.


Naše trička:

Rozhodli jsme se, že bychom chtěli prodávat naše trička. Máme už sice vymyšlený design, ale zatím se nám ještě nepodařilo domluvit samotný prodej. Každopádně doufáme, že o ně bude zájem :D budeme o tom dělat ještě samostatné video a budeme vás informovat, jak se to vyvíjí.
<
2
4
>